Oszczędzaj a nie pożyczaj

Sensem naszego życia jest dążenie do poprawy warunków bytowych. W tym celu warto oszczędzać. Lepiej odczekać chwilę, sumiennie poodkładać pieniądze, by potem spokojnie wydać je na wymarzony cel. Brak kredytów i zadłużeń to gwarancja spokoju psychofizycznego. Nie musimy odkładać marzeń, skoro możemy na nie odłożyć. Taki wypracowany system bardziej cieszy, bo czasami warto chwilę pobiec za króliczkiem, niż go złapać od razu za wszelką cenę.

A może masz trochę wolnego czasu po godzinach i warto go spożytkować na to, by sobie dorobić. Poszukaj ofert na dorywczą pracę.

Jest wiele sposobów, by efektywnie oszczędzić swoje pieniądze. Przeglądaj gazetki promocyjne, zbieraj kupony rabatowe, być może dzięki nim uda Ci się zaoszczędzić na zakupach. Warto przeanalizować rynek, zanim coś kupisz, bo często daną rzecz można znaleźć taniej, wystarczy poszukać.

Prześwietl swoje wydatki, być może wystarczy np. ograniczyć jakiś nałóg, dajmy na to tytoniowy, by w kieszeni została Ci spora kwota. Wypożyczaj książki, zamiast je kupować, albo po prostu kup czytnik e-booków i sięgaj po miliony darmowych książek w internecie.

Zarabiaj na swoim hobby. Jeżeli interesujesz się np. komputerami, zaoferuj znajomym ich ewentualną naprawę po atrakcyjnej cenie. Jeżeli kochasz rękodzieło, spróbuj swoich sił, doradzaj, twórz, sprzedawaj.

Otwórz się na możliwości, jakie daje świat i oszczędzaj.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG DOSTĘPNA DLA KAŻDEGO

GWARANTUJEMY NATYCHMIASTOWĄ POMOC

Możliwość konsultacji telefonicznych oraz mailowych. Zadzwoń do nas!

POTRZEBUJESZ DORAŹNEJ POMOCY RACHUNKOWEJ? ZADZWOŃ DO NAS!
  • KSIĘGI PODATKOWE
  • ROZLICZENIA Z ZUS
  • LISTA PŁAC
  • BHP
  • EWIDENCJA VAT
  • KPiR
  • FUNDUSZE UNIJNE
  • KADRY
MASZ PYTANIE?
ZAPYTAJ SPECJALISTY!
+48 18 471 81 81
Godziny pracy biura:
pn - pt 08:00 - 16:00

ZNAJDŹ NAS

Facebook Google+

© 2002 Biuro Rachunkowe TW

ADRES

Biuro Rachunkowe TWOJE FINANSE
Barbara Zielińska - Kąsek

ul. Piłsudskiego 11/6
(wejście od ul. Ogrodowej)
33-370 Muszyna

tel. +48 18 471 81 81

Godziny pracy biura:
pn - pt 8:00 - 16.00