Edukacja finansowa mojego dziecka

Pamiętasz doskonale czasy szkolne i po latach stwierdzasz, że zdobyta wiedza nie do końca pomaga Ci w życiu? Uważasz, że o przydatnych sprawach się nie mówi? Szkoła rodzi bezbronne dzieci, które później dostają brutalną szkołę życia próbując odnaleźć się w brutalnej rzeczywistości, jaką jest Polska i jej rynek pracy czy rynek nieruchomości.

Bo przecież w szkole nie nauczyli nas jak odnaleźć się w realnym świecie, w którym trzeba płacić podatki, rozliczać się z każdego zarobionego grosza, nie nauczyli nas jak dbać o domowy budżet, jak planować wydatki, jak zaprezentować swoje atuty, jak szukać pracy, jak kupić nieruchomość czy jak dbać o strefę swoich finansów itp. Mało który Polak potrafi upomnieć się o swoje prawa, bo ich nie zna, bo ich nie rozumie.

Dlatego apeluję do Was, do rodziców, abyście zaszczepili w swoich dzieciach ciekawość świata, ale taką ciekawość, która tworzy się od strony praktycznej. Jeżeli zadbacie już od najmłodszych lat o ich wiedzę na temat finansów oraz sfer radzenia sobie w zastanej rzeczywistości, to na pewno kiedyś Wam za to podziękują. Praktyczna wiedza zawsze sprawia, że stajemy się zamożniejsi i mądrzejsi, zarówno intelektualnie jak i życiowo.

Rodzicu zadbaj o przyszłość swojego dziecka, od najmłodszych lat wpajaj mu zasady jak zostać świadomym konsumentem, który potrafi odróżnić prawdziwe potrzeby od kaprysów.

Naucz swoje dziecko skąd się biorą pieniądze, pokaż mu sposoby na aktywne zarabianie. Człowiek znający wartość pracy doceni wartość pieniądza, dlatego pokaż dziecku, że by zdobyć nagrodę należy podjąć jakiś trud.

Co najważniejsze, pokaż dziecku jak działa system oszczędzania i dlaczego jest on ważny w naszym życiu, by uniknąć kłopotów finansowych.
Zapewnij dziecku edukację o inwestycjach, a przy tym wyrób w nim nawyk dzielenia się z innymi, bo nie wiadomo kiedy samo będzie w potrzebie.

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ USŁUG DOSTĘPNA DLA KAŻDEGO

GWARANTUJEMY NATYCHMIASTOWĄ POMOC

Możliwość konsultacji telefonicznych oraz mailowych. Zadzwoń do nas!

POTRZEBUJESZ DORAŹNEJ POMOCY RACHUNKOWEJ? ZADZWOŃ DO NAS!
  • KSIĘGI PODATKOWE
  • ROZLICZENIA Z ZUS
  • LISTA PŁAC
  • BHP
  • EWIDENCJA VAT
  • KPiR
  • FUNDUSZE UNIJNE
  • KADRY
MASZ PYTANIE?
ZAPYTAJ SPECJALISTY!
+48 18 471 81 81
Godziny pracy biura:
pn - pt 08:00 - 16:00

ZNAJDŹ NAS

Facebook Google+

© 2002 Biuro Rachunkowe TW

ADRES

Biuro Rachunkowe TWOJE FINANSE
Barbara Zielińska - Kąsek

ul. Piłsudskiego 11/6
(wejście od ul. Ogrodowej)
33-370 Muszyna

tel. +48 18 471 81 81

Godziny pracy biura:
pn - pt 8:00 - 16.00